Blockchain HaberleriHaberler

Yerli Otomobil TOGG, Ava Labs ile İş Birliğini Duyurdu!

Bizi Google News'ten Takip Etmek İçin Abone Ol 

Yerli otomobil şirketi TOGG, Avalanche’ın geliştiricisi Ava Labs ile işbirliği yaptığını duyurdu.

Mobilite konusunda uzmanlaşmış dünya çapında bir teknoloji markası olan TOGG, Avalanche blok zincirini yaratan şirket olan Ava Labs, akıllı sözleşmeler kullanarak güvenli ve hızlı mobilite hizmetleri oluşturmak için stratejik bir ortaklık kurduğunu duyurdu. Las Vegas’taki CES 2022’de duyurulan anlaşma, yeni nesil mobilite hizmetleri için bir ilk olacak.

Yerli Otomobilden Ava Labs İşbirliği

USECASE Mobility® yaklaşımıyla mobiliteyi yaygınlaştırarak otomobilden fazlasını üretme hedefiyle yola çıkan Togg, blockchain teknolojilerinde stratejik ortak arayışını tamamlayarak Avalanche blockchain platformunu geliştirdi; Ar-Ge’yi ön planda tutan güvenilir, hızlı, teknolojik bir platform olan Ava Labs ile ortaklık kurdu.

Togg CEO’su Gürcan Karakaş, “İlk günden beri TOGGkullanıcıları için yeni nesil dijital mobilite çözümleri üretiyoruz” diyen Togg CEO’su Gürcan Karakaş, mobilite alanında dijital ekonominin öneminin arttığını söyledi. Ava Labs ile ortaklığımız, TOGG kullanıcılarının deneyimini bir sonraki seviyeye taşımaya dayanmaktadır. Bu platform, tüm mobilite ekosistemindeki iş ortaklarının yanı sıra TOGG kullanıcıları ve TOGG olmayan kullanıcılar için de fayda sağlayacaktır.”

Son 15 yılda cep telefonlarındaki devrim, otomobil endüstrisindeki müşteri beklentilerindeki değişime paralel olmuştur. IoT ve M2M iletişim teknolojilerini blok zinciri altyapısıyla birleştirerek TOGG, mobilite dünyasına öncülük ediyor.

Intermodal adı verilen hibrit bir modele sahip olan TOGG Navigasyon sistemi sayesinde kullanıcılar birçok ulaşım modunu kullanarak seyahat edebilecekler. Kullanıcılar, TOGG akıllı cihazlarını önceden ayrılmış şarj istasyonuna park ettikten sonra, yolculuklarına scooter ile devam edebilir veya komşu bir kafeden kahve içebilir.

TOGG, akıllı cihazın blok zinciri teknolojisi ve akıllı sözleşmeler sayesinde bu ürün ve hizmetler karşılığında hızlı ve güvenli ticaret yapabilecek. Ek olarak, aracın bakım ve değiştirme bileşenleri blok zincirine kaydedilecek ve bu da güvenilir bir ikinci el piyasasına yol açacaktır.

Ava Labs CEO’su Prof. Dr. Emin Gün Sirer, TOGG‘un projeyi tasarlarken en uygun blockchain platformunu seçtiğini sözlerine ekleyen Ava Labs CEO’su Prof. mobilitenin geleceği. TOGG‘un hedeflerine ulaşmasına yardımcı olmaktan ve onunla çalışmaktan mutluluk duyacaklarını belirtti.

Son dakika Kripto para gelişmelerinden anında haberdar olmak için  TwitterTelegram , İnstagram hesaplarımızdan bizi takip edebilirsiniz

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı

Reklam Engelleyici Algılandı

Sitemiz zaten tamamen ücretsizdir. Bizlere destek olmak için lütfen reklam engelleyici kapatın.