Kripto RehberEditörden Seçmeler

Binance Kurucusu Changpeng Zhao (CZ) Kimdir? CZ’nin Binance’e Macerası!

Changpeng Zhao, 2017 yılında kurduğu kripto para borsası Binance ile tanınıyor. CZ'nin kim olduğuna daha yakından bakalım.

Bizi Google News'ten Takip Etmek İçin Abone Ol 

Changpeng Zhao, 2017 yılında kurduğu kripto para borsası Binance ile tanınıyor. CZ’nin kim olduğuna daha yakından bakalım.

Changpeng Zhao 2017 yılında kurduğu Binance adlı kripto para borsası ile tanınmaktadır. Gelin bir de daha yakından bakalım CZ’nin kim olduğuna.

Changpeng Zhao Kimdir?

Binance Kurucusu Changpeng Zhao (Cz) Kimdir? Cz'Nin Binance'E Macerası!

Changpeng Zhao, bugünün dünyasında aslında CZ olarak biliniyor. 10 Eylül 1977 doğumlu 44 yaşındaki CZ, 2017 yılında dünyanın en büyük kripto para borsası Binance’i (https://www.binance.com/tr) kurmasıyla tanınıyor. Binance’in CEO’su Çin’de aldığı ekonomik eğitimlerle birlikte 2015 yılında Fusion System’de çalıştı.

CZ’nin çocukluğu sürekli seyahat etmekle geçti. Ailesi eğitimci olan CZ, Kanada, Tokyo, New York, Şanghay’da yaşamış ve ev tanımını bir araç olarak görmüştür. Ayrıca seyahat etmekte zorluk çekmediğini de belirtiyor. Hatta kripto paralara olan ilgisini buradan kazandığını bile açıklıyor.

CZ’nin Binance’e Macerası

Cz

2013 yılında Bitcoin ile tanıştı ve yazılım dilini hiç kullanmamış olmasına rağmen blok zincirine inandı. CZ bir röportajda bitcoin alımlarının kumarhane masalarında yapıldığını söyledi. BTC Çin CEO’su Bobby Lee ve yatırımcı Ron Cao’nun onu Bitcoin almaya ikna ettiği ve teşvik ettiği söyleniyor. Hatta bir süre sonra Fusion System adlı işini bırakıp evini satıp kendi parasıyla bitcoin aldı. Binance Borsasını 2017 yılında yaklaşık 15 milyon dolarlık işlem hacmiyle kurdu. Borsa kurulduktan 180 gün sonra işlem hacmi yaklaşık 1 milyar dolara ulaştı. Bu başarı, CZ’nin en önemli özelliklerinden biri olarak kabul ediliyor.

2013 yılında 600 dolardan bitcoin satın alan CZ, bir süre sonra 200 dolara düşen bitcoine inanmaya devam etti. Aslında hala elinde bulundurduğu bitcoinleri ihtiyaçları dışında satmadı. Şu anki net değeri tam olarak bilinmese de 17,4 milyar dolara yakın olduğu tahmin ediliyor.

CZ Hakkında Bilmedikleriniz

Binance

    • CZ, Binance’in ürünlerini gerçekten seviyor. Genel olarak, üzerinde Binance yazan bir T-shirt görme ihtimaliniz çok yüksek.
    • En sevdiği rengin siyah olduğunu söyledi. Binance Tişörtlerinin çok siyah olması sürpriz olmamalı.
    • Birçok girişimci gibi, CZ’nin yolu da aslında McDonald’s’tan geçti.
    • Birçok marka gibi, CZ de Binance için Lamborghini çekilişii yapmıştı.

Son dakika Kripto para gelişmelerinden anında haberdar olmak için  TwitterTelegram , İnstagram hesaplarımızdan bizi takip edebilirsiniz

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı

Reklam Engelleyici Algılandı

Sitemiz zaten tamamen ücretsizdir. Bizlere destek olmak için lütfen reklam engelleyici kapatın.