Şirket HaberleriEditörden Seçmeler

Türkiye’nin Kripto Gücü CoinTR, Büyüme Hedefleri ve Yol Haritasını Açıkladı!

CoinTR, Mandarin Oriental Bosphorus'ta İkinci Yaş Kutlamalarını Gerçekleştirdi

Bizi Google News'ten Takip Etmek İçin Abone Ol 

Türkiye’nin önde gelen kripto para borsalarından biri olan CoinTR, ikinci yaşını kutlamak amacıyla 28 Kasım tarihinde Mandarin Oriental Bosphorus’ta bir basın toplantısı düzenledi. Bu önemli etkinlikte, CoinTR Yönetim Kurulu Başkanı Şakir Ercan Gül ve CoinTR CEO’su Ali Eşelioğlu konuşmacı olarak yer aldı. Toplantıda, şirketin 2024 hedefleri ve yol haritası açıklandı.

Şakir Ercan Gül konuşmasında şu açıklamada bulundu:

“Hedefimiz Türkiye’de sektör lideri olmak”

Çin, İngiltere ve Türkiye merkezli olarak faaliyet gösteren CoinTR, 2022 Eylül ayında hizmet vermeye başladı. CoinTR Yönetim Kurulu Başkanı Şakir Ercan Gül, basın toplantısında şirketin tüm izinlere sahip olduğunu ve Mali Suçları Araştırma Kurulu (MASAK) tarafından düzenli olarak denetlendiğini belirtti. Bu durum, CoinTR’nin güvenilirlik ve şeffaflık açısından diğer yerel rakiplerinden ayrıştığını göstermektedir.

 CoinTR Yönetim Kurulu Başkanı Şakir Ercan Gül sözlerine şunları ekledi :

Hiçbir yerel iştirakli borsa, CoinTR’nin sahip olduğu global tecrübeye ve teknolojik alt yapıya sahip değil”

84F52A65 1Ac2 4D2B B7D2 72742883E7F2 1
Türkiye'nin Kripto Gücü Cointr, Büyüme Hedefleri Ve Yol Haritasını Açıkladı! 4

Şakir Ercan Gül, açıklamalarının devamına şunları ekledi:

“Türkiye, kripto sektörü içerisinde dünyanın dördüncü büyük pazarı olsa da kullanıcılar, TRY bakiyelerini yerel borsalar aracılığıyla kriptoya çevirip globale aktarma eğilimi gösteriyorlar. CoinTR olarak globalde de sunulan hizmetleri sağlayan altyapımız sayesinde ile yalnızca bu hacmi içeride tutmayı değil aynı zamanda küresel bir rekabete girmeyi amaçlıyoruz. Türkiye’de resmi olarak onlarca kripto para borsası bulunuyor. Yatırımcıların ilgisi bu pazara yoğunlaşmaya kayıyor. Tüketici Yatırımcının ilgisi ve amacı değişmekle beraber genel anlamda teknolojiye olan yatırım ve Türk kullanıcılarının yatırımlarını enflasyondan koruma amaçları doğrultusunda toparlanabilir. Burada ilk kez bir kripto para platformuna Merkez Bankası’ndan yönetici gelmesi, Yönetim Kurulu’nun tamamen kamu ve özel sektörün çok güçlü kurumlarından gelen isimlerle oluşturulması oldukça önemli bir nokta. Bu çerçevede, hem yerli bir platformun küresel ölçekteki başarısı ile küresel düşünüp lokal hareket eden ve kamu kurumlarında gelen önemli isimlerin verdiği güven göz önüne alındığında Türkiye pazarında lider bir konuma ulaşmayı hedefleyerek küresel ölçekte genişlemeye devam edeceğimizi söyleyebiliriz.”

Ali Eşelioğlu:

“İstanbul Finans Merkezi’nde ofis açacağız.”

CoinTR CEO’su Ali Eşelioğlu sözlerine şu şekilde giriş yaptı:

“Her teknolojik devrim, toplumda ilerleme ve dönüşümü teşvik eder.Bizler de bugün teknolojik devrime tanıklık ediyoruz. Bugünkü ilerleme ve dönüşümler bizlere Yeni İnternet Çağı’nı müjdeliyor

Eşelioğlu’nun aktarımında, günümüzde yeni internet hızla ilerleme kaydetmekte ve Türkiye, jeopolitik avantajlarıyla bu gelişmelerden faydalanma potansiyeline sahip. CoinTR olarak, Türkiye’nin konumu ve avantajlarını kullanarak ilerlemeyi hedeflediğini dile getirdi.

CoinTR, sadece bir kripto para borsası değil, aynı zamanda bir blok zincir teknoloji merkezi olarak da faaliyet gösterdiğini,  Bu nedenle, geleneksel finans sektörünü de blok zincir teknolojisiyle desteklemeyi planladığını dile getirdi.  Bu amaçla, İstanbul Finans Merkezi’nde bir irtibat ofisi açmayı planladıklarını da sözlerine ekledi.  Ardından CoinTR’nin vizyon ve amaçlarını şu şekilde belirtti:

“Başlıca üç amacımız var: Türkiye için blok zincir tabanlı, küresel odaklı, güvenli, verimli ve lider bir dijital finansal altyapı oluşturmak. Dijital varlıklara ev sahipliği yapabilmesi için Türkiye’nin kendi altyapısını kurmak ve güçlendirmek, ulusal varlıkların güvenliğini sağlamak ve ulusal finansal egemenliğin bağımsızlığını korumak. Küresel dijital varlıkları Türkiye’ye çekmek, reel ekonomiye ve ve finans sektörüne entegre etmek ve ülkemizin ekonomik kalkınmasına katkıda bulunmak. CoinTR olarak her adımımızda, kripto ekosisteminin geleneksel ekonomi ile entegrasyonunu sağlamak için çalışıyoruz. Bu entegrasyon Türkiye’de ekonomiye çok belirgin faydalar sağlayacaktır.”

Image 6
Türkiye'nin Kripto Gücü Cointr, Büyüme Hedefleri Ve Yol Haritasını Açıkladı! 5

Geleneksel finans alanında uzun yıllardır deneyimli bir yönetim ekibine sahip olduklarını dile getiren Ali Eşelioğlu, Türkiye ve hatta dünya kripto para piyasasında hızlı bir yükseliş ve yüksek bir pazar payı hedefiyle hareket ettiklerini ,bu hedef doğrultusunda, yılın son çeyreği ve gelecek sene için büyük bir potansiyel ve başarı beklentisi taşıdıklarını dile getirerek şunları ekledi:

Yönetim ekibimiz, T.C. Hazine ve Maliye Bakanlığı, Merkez Bankası, BDDK, Deutsche Bank ve Vakıfbank vb. kurumlarda görev almış deneyimli yöneticiler ve finans sektörü uzmanlarından oluşmaktadır. Ürün teknolojisi ekibimiz ise bir dönem dünyanın en büyük borsalarından biri olan Huobi’nin ekibindendir. Dijital altyapımız üçüncü nesil olarak nitelediğimiz bir işletim sistemine sahip. Bu sistem ekseriya yerli olmak üzere küresel rakiplerimizden bizi ayıran en önemli teknolojik özelliklerimizin başında geliyor. Bunun yanı sıra stratejik anlamda çok önemli anlaşmalarımız var. Blok zincir, akıllı sözleşmeler ve Web3 uygulama güvenliğinde CertiK, kripto uyumluluk çözümlerinde Elliptic, eticaret kötü amaçlı yazılım ve güvenlik açığı tespitinde Sansec ve yine blok zincir güvenliği konusunda SlowMist ile anlaşmalarımız var. Bunlar küresel çapta çok değerli anlaşmalar. Bu üç anlaşmanın sağladığı avantajlar, Türkiye’de başka borsalarda yok.”

CoinTR, EOS Network Stratejik Ortaklığı ile Türkiye’de Laboratuvar Kurmayı Planlıyor!

CoinTR, Türkiye’nin önde gelen kripto para borsalarından biri olarak, EOS Network ile stratejik bir ortaklık kurmaya hazırlanıyor. Bu ortaklık, gelecekte geleneksel finansla entegrasyonu hedefleyen bir laboratuvarın Türkiye’de kurulmasını sağlayacak. CoinTR’nin Genel Müdürü Ali Eşelioğlu, bu stratejik ortaklığın önemini ve EOS Network ile birlikte inşa edilecek altyapının gerekliliklerini şu şekilde sözleriyle konuşmasını tamamladı:

“Öncelikle insan kaynakları bağlamında Türkiye ekibimiz güçlendirerek büyütmek, ulusal ve uluslararası finans piyasalarıyla daha entegre çalışabilmek, dijital geleceğin merkezi olmak için çalışıyoruz. Yurt dışı ve yurt içindeki hizmet kapsamımızı arttırabilmek adına küresel ve lokal regülasyonlar ile gereksinimleri takip ederek büyüme stratejimizi geliştirmeyi, olası satın almalara imza atmayı hedefliyoruz. Bu iş birliklerinden bir tanesi de EOS Network stratejik ortaklığı ile Türkiye’de kuracağımız laboratuvar. CoinTR olarak küresel bir ticaret merkezi olan İstanbul’un temel rekabet gücünü artırarak teknolojik uzmanlığına katkıda bulunmaya çalışacağız.”

CoinTR Hakkında

CoinTR, 2022 yılında İstanbul merkezli olarak faaliyetlerine başlayan bir kripto para borsasıdır. Türkiye’nin lider borsalarından biri olmayı hedefleyen CoinTR, birçok tanınmış borsada tecrübe edinmiş üst düzey yöneticiler ve ürün geliştiricilerin bir araya gelmesiyle kurulmuştur. Alanında uzman ekip üyeleriyle güçlü bir kadroya sahip olan CoinTR, müşterilerine güvenli ve kullanıcı dostu bir ticaret platformu sunmayı amaçlamaktadır. CoinTR, sektöre güven veren adımlarla ön plana çıkmaktadır. Yakın zamanda Türkiye Cumhuriyet Merkez Bankası’ndan yeni bir CEO atanmış ve resmi kurumlardan gelen diğer yönetim kurulu üyeleri de duyurulmuştur. Bu gelişmeler, CoinTR’ın güvenilirliğini ve saygınlığını artırmıştır. CoinTR, resmi mevzuatlara uygun şekilde faaliyet göstermekte olup, Mali Suçları Araştırma Kurulu (MASAK) tarafından denetime tabi tutulmaktadır. Ayrıca, CoinTR devlet bankaları olan Vakıfbank ve Ziraat Bankası ile entegre çalışmaktadır. Bu entegrasyon sayesinde kullanıcılar, kolay ve hızlı bir şekilde para yatırma ve çekme işlemlerini gerçekleştirebilirler. CoinTR, global ölçekte yerli bir borsa olarak faaliyet göstermektedir. Piyasada popüler olan birçok kripto para birimini alım satım imkanı sunmaktadır. Kullanıcılar, CoinTR platformunda Bitcoin, Ethereum, Ripple gibi kripto paraları güvenli bir şekilde alıp satabilirler. Ayrıca, CoinTR’ın gelişmiş ticaret araçları ve grafiklerle desteklenen kullanıcı dostu bir ara yüzü bulunmaktadır. Bu özellikler sayesinde kullanıcılar, kripto para ticaretini daha verimli bir şekilde gerçekleştirebilirler. CoinTR’ın gelişmiş güvenlik önlemleri ve 7/24 hizmet veren müşteri desteği de kullanıcıların güvenli ve sorunsuz bir ticaret deneyimi yaşamasını sağlar.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı

Reklam Engelleyici Algılandı

Sitemiz zaten tamamen ücretsizdir. Bizlere destek olmak için lütfen reklam engelleyici kapatın.