Haberler

Fed Başkanı Jerome Powell kripto para sektörü hakkında konuştu: Sınırları olmayan bir dünya

Bizi Google News'ten Takip Etmek İçin Abone Ol 

ABD Merkez Bankası (Fed) Başkanı Jerome Powell, Fransa Bankası’nın düzenlemiş olduğu bir konferansa katıldı ve burada çok kritik açıklamalarda bulundu. Kripto para sektörüne yönelik açıklamalarda bulunan Powell, finansın token’laştırılmasının fırsatlarını ve zorluklarını değerlendirdi. Avrupa Merkez Bankası (ECB) Başkanı Christine Lagarde’ın da yer aldığı konferansta, Powell dijital varlıklara ilişkin dikkat çeken açıklamalarda bulundu.

FED BAŞKANI KRİPTO PARALAR HAKKINDA KONUŞTU

Fed Baskani Kripto Paralar Hakkinda Konustu

Fed Başkanı Powell, yapmış olduğu açıklamada, “DeFi’nin yapısal sorunları var. DeFi, şu anda günümüz bankacılık sistemiyle çok iç içe değil ve bu bizler için iyi bir durum. DeFi’deki sorunları düşünmeye ve çözmeye zamanımızın olduğunu gösteriyor” sözlerini dile getirdi. Bir diğer yandan Powell, yaptığı açıklamalarda anlık ödeme sistemlerinin halkın kullanımına sunulmasına çok yakın olunduğunu ifade etti ve “Geleneksel ve yeni bakış açısıyla şu anda DeFi’ye bakmalıyız. Sınırları olmayan bir dünya ve geliştirilecek çok fazla şey var” dedi.

POWELL’DAN “STABLECOIN” VURGUSU

Powell, dijital varlıklara ilişkin açıklamasında, “Stablecoin’ler, varlıkların bir nevi dijital hali gibi ancak hepsi şu anda kripto para platformlarında yer alıyor. Stablecoin’lerin kullanımını regüle etmek için iki açıdan bakıyoruz. Fed’in bakış açısından, paranın güvenilirliği her zaman merkez bankasındayken, diğer varlıklar ise Fed’in kontrolü altındayken stablecoin’ler ‘paranın dijital hali’ olarak tanımlanabileceği için burada bir düzenleme yapmamız gerekiyor” dedi.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı

Reklam Engelleyici Algılandı

Sitemiz zaten tamamen ücretsizdir. Bizlere destek olmak için lütfen reklam engelleyici kapatın.