HaberlerMetaverse Haberleri

Meta, VR Kulaklık Pazarının Yüzde 90’ına Sahip!

Bizi Google News'ten Takip Etmek İçin Abone Ol 

Meta, VR kulaklık pazarının yüzde 90’ına sahip. Sanal gerçeklik gözlükleri uzun süredir hayatımızın bir parçası olmasına rağmen Facebook’un adını Meta olarak değiştirmesi ve metaverse adımlarını genişletmesiyle varlıkları önemli ölçüde arttı. Meta’nın VR kulaklık endüstrisindeki hakimiyeti, en son IDC verileriyle de netlik kazandı.

Mevcut VR Kulaklık Pazar Durumu: Meta Lider

IDC verilerine göre, dünya çapında VR kulaklık sevkiyatları, 2022’nin ilk çeyreğinde 2017’nin aynı dönemine göre %241,6 arttı.

Buna karşılık Meta, Quest 2 ile pazara rakip olarak hakimdi ve pazarın %90’ını oluşturuyor. ByteDance’den Pico, Meta’nın hemen arkasında bulunuyor. Buna karşılık, Pico pazarın yüzde 4,5’ini elinde tutuyor.

Images?Q=Tbn:and9Gcrn4Qzo5E4235Bcyepu0R Y4Pu7Vfr1Ucjsyo4Oly8Owvugwyagouol5Yvzh5Qrsw2Ug7Y&Amp;Usqp=Cau

IDC’den Jitesh Ubrani dün şunları söyledi:

Meta, metaverse geliştirmeye dolar dökmeye devam ediyor, ancak karlılık pahasına düşük maliyetli donanımı teşvik etme stratejisi uzun vadede sürdürülebilir değil

Meta’nın CEO’su Mark Zuckerberg, yakın zamanda VR prototiplerini sergiledi. Zuckerberg’e göre Meta, tüketicilere diğer sanal bireylerle aynı odada oldukları izlenimini verecek kadar ikna edici bir teknoloji yarattı.

Elbette VR kulaklıkların artık büyük, pahalı ve düşük çözünürlüklü olduğunu kabul etmek gerekiyor. Buna karşılık, 2022’de VR kulaklık sevkiyatlarının yüzde 26,6 artarak 13,9 milyona çıkması bekleniyor.

Bu durumda odak noktası, bir başka teknoloji devi olan Apple’dır. Apple’ın kendi VR cihazını tanıtması bekleniyor.
Bu sürecin Meta’nın pazar hakimiyetini nasıl etkileyeceği henüz bilinmiyor.

Son dakika Kripto para gelişmelerinden anında haberdar olmak için  TwitterTelegram , İnstagram hesaplarımızdan bizi takip edebilirsiniz

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı

Reklam Engelleyici Algılandı

Sitemiz zaten tamamen ücretsizdir. Bizlere destek olmak için lütfen reklam engelleyici kapatın.