Altcoin HaberleriHaberler

Twitter Kripto Ekibi Kurması Nasıl Gerçekleşti! İşte Adım Adım Kurulum Süreci

Bizi Google News'ten Takip Etmek İçin Abone Ol 

Sosyal medya devi Twitter‘ın “kripto, blockchain ve diğer merkeziyetsiz teknolojilere odaklanan yeni bir ekip” oluşturduğu duyurdu.

Twitter Kripto Ekibi Kurdu

Ekibin adı Twitter Crypto olacak ve daha önce ödeme sağlayıcısı Interstellar ve Tendermint‘de çalışıp burada Tendermint Core konsensensünün geliştirilmesine yardımcı olan Tess Rinearson ekibe liderlik edecek.

Rinearson, bir Twitter paylaşımında ekibinin para birimlerini kapsayacağını ve “kripto paraların ötesine geçeceğini” söyledi.

Şunları da ekledi:

“İçerik oluşturucularının sanal ürünleri ve para birimlerini yönetmek ve çalışmalarını ve topluluklarını desteklemek için merkeziyetsiz uygulamaları kullanmaya yönelik artan ilgisini nasıl destekleyebileceğimizi keşfedeceğiz. Daha ileriye baktığımızda, kripto topluluklarından gelen fikirlerin kimlik, topluluk, mülkiyet ve daha fazlasının sınırlarımızı zorlamamıza nasıl yardımcı olabileceğini keşfedeceğiz.”

Rinearson’ın ekibi ayrıca “merkeziyetsiz sosyal medyanın geleceğini şekillendirmekle” görevlendirilecek.

Ancak Twitter’ın bu hamlesi çok da ani olmadı. Aslında bu son duyurunun kurucu Jack Dorsey’in kripto odaklı çekirdek işletme birimi oluşturmaya yönelik koordineli ve tutarlı bir girişimin bir parçası gibi görünüyor.

Twitter Bu Noktaya Nasıl Geldi?

  • 2019 yılında Twitter CEO’su Dorsey’in Square Crypto adlı şirketi ilk personelini işe aldı: eski Google ürün yönetimi uzmanı Steve Lee.
  • Rinearson “merkeziyetsiz sosyal medyadan” bahsetti, ki bu Dorsey’in Bluesky projesini başlattığı 2019’dan beri peşinde olduğu bir şey.
  • Bitcoin (BTC) alımı da şirke stratejisi haline geldi, ki Dorsey’in BTC’e inancını açık açık dile getirdiği göz önünde bulundurulduğunda bu pek de şaşırıtıcı değil. Square geçtiğimiz yıl 50 milyon dolar değerinde coin aldı.
  • Şubat ve Temmuz 2021’de hareketlilik yaşandı: İlk olarak Dorsey ve rap megastarı ve girişimci Jay-Z, BTC’nin geliştirilmesini desteklemek için 500 BTC vereceklerini duyurdu.
  • Massachusetts Teknoloji Enstitüsü (MIT) BTC gelişimini desteklemeye yönelik bir plan yayınladı; ilk 4 milyon dolar Dorsey’den geldi.
  • Square, bu yılın Temmuz ayında “Bitcoin saklama hizmetlerini daha yaygın hale getirmek için” Bitcoin donanım cüzdanı oluşturmaya çalıştığını doğruladı.
  • Yine Temmuz ayında Dorsey yatırımcılar BTC’nin şirketin geleceğinin “büyük bir kısmını” oluşturacağını söyleyerek, kripto paraları mevcut Twitter ürünlerine ve hizmetlerine entegre etmeyi planladığını açıkladı.
  • Yine aynı anda Dorsey, yeni iş ekibinin “tek amacı vesayetsiz, izin gerektirmeyen ve merkeziyetsiz finansal hizmetler oluşturmayı kolaylaştırmak olan şeffaf bir geliştirici platformu oluşturmaya odaklanacağını” söyledi.
  • Ağustos ayında Twitter CEO’su bir Bluesky yöneticisi buldu ve Square donanım cüzdanı ekibini güçlendirdi.
  • Geçtiğimiz ay Twitter, Strike tarafından geliştirilen Lightning Network çözümlerini kullanan ve kullanıcıların birbirlerine BTC “bahşişleri” vermelerini sağlayan “bahşiş” işlevini duyurdu.

Rinearson added:

“Twitter Crypto, tüm bu çalışmaları destekleyecek ve Twitter’da blockchain ile ilgili her şey için bir ‘mükemmellik merkezi’ olarak hizmet edecek.”

Ayrıca “Mühendislik ve ürün alanlarına personel alacağız. Bu kulağa heyecanlı geliyorsa bizimle iletişime geçin!” diye yazarak Twitter ile çalışmak isteyen kripto uzmanlarına çağrıda bulundu.

Son dakika Kripto para gelişmelerinden anında haberdar olmak için  TwitterTelegram , İnstagram hesaplarımızdan bizi takip edebilirsiniz

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı

Reklam Engelleyici Algılandı

Sitemiz zaten tamamen ücretsizdir. Bizlere destek olmak için lütfen reklam engelleyici kapatın.