Bitcoin Haberleri

Borsalarda tutulan Bitcoin sayısı gün geçtikçe azalıyor: Balinalar ne yapmak istiyor?

Bizi Google News'ten Takip Etmek İçin Abone Ol 

Kripto para piyasasında gidişatın ne yöne olacağına ilişkin yatırımcılar pozisyon almak adına birçok veriyi değerlendiriyor. Bu veriler arasında çoğu zaman ilk olarak balina hareketlilikleri ön plana çıkıyor. Kripto para piyasası analiz platformu Santiment tarafından sağlanan verilere göre kripto para borsalarında tutulan dolaşımdaki Bitcoin (BTC) arzının yüzdesi, Ekim ayında ciddi oranlarda düştü. Bu durum, balinaların strateji değiştirmiş olabileceği izlenimini ortaya koydu. Peki dolaşımdaki arzın yüzdesinin düşmesi ne anlama geliyor?

BORSALARDAKİ BTC VE ETH ARZINDA SON DURUM NE?

Borsalardaki Btc Ve Eth Arzinda Son Durum Ne

Gittikçe daha fazla Bitcoin’in borsalardan çekilmesi ile birlikte kripto para alım – satım platformlarında şu anda dolaşımdaki Bitcoin arzının sadece yüzde 8,7’si bulunuyor. Santiment verilerine göre bu seviye son olarak Kasım 2018 döneminde kaydedilmişti. Bitcoin arzındaki verilere karşılık kripto para alım – satım platformlarındaki Ethereum (ETH) arzının ise geçtiğimiz ay gelen Merge güncellemesinden sonra önemli ölçüde arttığı görülüyor.

VERİLER BALİNA FAALİYETLERİ İLE ÖRTÜŞÜYOR

Borsalarda tutulan Ethereum, dolaşımdaki ETH arzının yüzde 14,5’ini oluşturuyor. Bu oran her ne kadar yüksek bir oran olsa da Merge güncelleme heyecanıyla birlikte ulaşılan yüzde 16 seviyesine kıyasla düşük bir seviye. Öte yandan BTC ve ETH arzındaki bu eğilim, piyasalarda balina faaliyetlerinin artış göstermesiyle de tutarlı bir veri olarak ortaya çıkıyor. Bu da borsaların son dönemlerde cüzdanlarına ekledikleri Bitcoin’leri ve Ethereum’ları açıklıyor. 5 Ekim’de sona eren haftada 100 ile 10 bin Bitcoin tutan balinalar, cüzdanlarına 46 bin 173 adet BTC eklemişti.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı

Reklam Engelleyici Algılandı

Sitemiz zaten tamamen ücretsizdir. Bizlere destek olmak için lütfen reklam engelleyici kapatın.