Cumhurbaşkanı Erdoğan’dan Web 3.0 Ve Metaverse Açıklamaları

Metaverse'ye İlk Adım!

Bizi Google News'ten Takip Etmek İçin Abone Ol 

Recep Tayyip Erdogan

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Ankara ATO Congresium’da AK Parti’nin uzun zamandır beklenen metaverse çalıştayı kapsamında ev sahipliği yaptığı “Forum Metaverse” etkinliğinin bugün açılışında yaptığı konuşmada Web 3.0, metaverse ve geleceği hakkında kritik açıklamalarda bulundu. bu teknolojiler.

AK Parti’den Metaverse’ye İlk Adımı

AK Parti Genel Başkanı ve Türkiye Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, AK Parti Bilgi ve İletişim Teknolojileri Başkanlığı’nın ev sahipliğinde Ankara Ticaret Odası Congresium’da düzenlenen “Forum Metaverse” programına katıldı. Erdoğan etkinliğin başlangıcında yaptığı açılış konuşmalarında metaverse, Web 3.0 ve dijital dünya ile ilgili açıklamalarda bulundu. İşte Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın konuşmasından bazı önemli noktalar:

“Bugün burada dijital teknolojilerin nevruzu, dijital teknolojilerin yeni bir safhası diyebileceğimiz Web 3.0 ve onunla bağlantılı en popüler mecra olan metaverse hakkında konuşmak, tartışmak, tespit ve tekliflerimizi paylaşmak üzere bir aradayız. ”

Erdoğan Konuşmasında Web3.0 Ve Metaverse’ye değindi:

 ” Meta projeler, çok daha büyük ve daha kapsamlı bir teknik gelişme olan Web 3.0’ın parçası olan birçok kanaldan sadece biridir. Metaverse ve benzeri mecralar belki torunlarımızı da aşıp onların çocuklarının hayat biçimlerinin ayrılmaz bir parçası olacak. ”

Başkana göre, dijital dünyalar, karşılığını vermesi zaman alacak büyük altyapı yatırımlarını gerektiriyor. Erdoğan, dijital kültür konusuna atıfta bulunarak, “Web 3.0 ve metaverse gibi gelişmeler dijital kültüre daha fazla odaklanmamız gerektiğini gösteriyor” dedi.

Metaverse                                                                                                                                                                               Erdoğan’dan Dijital Seferberlik Çağrısı

Cumhurbaşkanı Erdoğan konuşmasının sonunda Türkiye’nin kendi Silikon Vadisi’ni yaratma potansiyeline sahip olduğuna inandığını belirterek, önümüzdeki yılları “Dijital Mobilizasyon Çağı” ilan etti.

“Önümüzdeki dönemi dijital seferberlik dönemi ilan ediyorum. Toplantımızın sloganı beni çok mutlu etti: ‘Gelecek, onu tasarlayana aittir’. Bu ifadeyi çok isabetli buluyorum. Forum metaverse’ün başarılı geçmesini diliyor, toplantının düzenlenmesinde emeği geçen herkese şahsım ve milletim adına teşekkür ediyorum. ”

Son dakika Kripto para gelişmelerinden anında haberdar olmak için  TwitterTelegram , İnstagram hesaplarımızdan bizi takip edebilirsiniz

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu