Haberler

Revolut CEO’su Storonsky Şavaşı Kınadı ve Ukrayna’ya Destek Sözü Verdi

Revolut'un Rus CEO'su Nikolay Storonsky, Ukrayna'daki savaşı kınayan bir mektup yayınladı.

Bizi Google News'ten Takip Etmek İçin Abone Ol 

Revolut’un kurucu ortağı ve CEO’su Nikolay Storonsky, Ukrayna’daki savaşla ilgili sessizliğini bozdu.Fintech patronu, herhangi bir açıklama yapmadan önce girişimin Rus personelinin refahını düşünmesi gerektiğini söyledi.

Revolut’un Rus CEO’su Nikolay Storonsky, Ukrayna’daki savaşı kınayan bir mektup yayınladı.

Rusya’da doğan ve babası Ukraynalı olan milyarder girişimci Storonsky, çatışma konusundaki tutumunu ilk kez netleştirdi. Aynı zamanda İngiliz vatandaşlığına da sahiptir.

Storonsky, 1 Mart’ın sonlarında yayınlanan bir açık mektupta, “İlk günden beri özel olarak ne hissettiğimi herkese açıkça ifade etmek istiyorum: savaş asla cevap değildir” diye yazdı Storonsky, savaşı “yanlış ve tamamen iğrenç, ” ve çatışmaya derhal son verilmesi çağrısında bulundu.

Revolut’un diğer kurucu ortağı ve Ukraynalı CTO’su Vlad Yatsenko, Rusya Devlet Başkanı Vladimir Putin’in 24 Şubat’ta güçlerine Ukrayna’yı işgal etme emrini verdikten sonra eylemlerini alenen kınamıştı.

Revolut’un kendisi de, Ukrayna’ya yapılan transferler için ücretlerden feragat ederken, müşterilerinin Ukrayna’daki yardım çabalarına uygulaması aracılığıyla bağış yapmasına yardımcı olarak harekete geçmişti.

Storonsky mektubunda, Revolut kullanıcılarının 24 saat içinde Ukrayna Kızılhaç’ının temyiz başvurusuna 1 milyon sterlinden fazla bağışta bulunduğunu söyledi ve girişimin önümüzdeki 7 gün içinde bağışlanan her pound, euro, zloti veya frangı karşılayacağını taahhüt etti.

Rusya’daki personel

Revolut’un 2.150’den fazla personelinin bir kısmı Rusya ve Ukrayna’da bulunuyor ve Storonsky mektubunda savaş hakkında herhangi bir açıklama yapmadan önce Rusya’da bulunanların refahını düşünmesi gerektiğini söyledi.

“Yanlış bir şey yapmadılar; Tıpkı Ukrayna’daki (ya da Londra, New York, Sidney ya da Mumbai ya da insanlarımızın yaşadığı dünyanın herhangi bir yerindeki) meslektaşları gibi, sıkı çalışmalarıyla kendi ailelerini destekleyerek sadece Revolut’un inşasına yardım ettiler. Tüm eylemlerimde onlara dikkat ettim ve öyle kalmaya devam ediyorum” dedi.

Ukrayna’da savaşın başlamasından bu yana Wise, Zeps, TransferGo ve Remitly gibi fintech havale firmaları Rusya’daki hizmetlerini askıya aldı. Revolut henüz davayı takip etmedi.

Son dakika Kripto para gelişmelerinden anında haberdar olmak için  TwitterTelegram , İnstagram hesaplarımızdan bizi takip edebilirsiniz

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı

Reklam Engelleyici Algılandı

Sitemiz zaten tamamen ücretsizdir. Bizlere destek olmak için lütfen reklam engelleyici kapatın.